Artėja verslo mokesčių revoliucija UK

Artėja verslo mokesčių revoliucija UK
2018-10-13

Mokesčių verslas UK

Nuo 2019 m. balandžio 1 d. visos įmonės, viršijančios nustatytą PVM limitą, privalės savo įrašus saugoti skaitmeniniu būdu ir pateikti savo PVM deklaracijas, naudodamos programinę įrangą pagal mokesčių suskaitmeninimo iniciatyvos (angl. Making Tax Digital, MTD) reikalavimus.

Milijonai mūsų jau naudojasi elektronine bankininkyste, moka sąskaitas ir bendrauja su klientais bei tiekėjais internetu. Verslo įrašų ir mokesčių suskaitmeninimas yra kitas žingsnis, suteiksiantis įmonėms galimybę lengviau kontroliuoti savo verslą ir savo finansus.

Mums žinoma, kad dauguma žmonių nori sumokėti mokesčius, kuriuos yra skolingi, tačiau daugeliui tai dažnai nepavyksta ir sąžiningos jų klaidos lemia didelę mokesčių skirtumo dalį – daugiau nei 9 mlrd. svarų sterlingų už 2015–2016 metus. Mokesčių skirtumas yra skirtumas tarp mokesčių, kurie turėtų būti surenkami teoriškai, ir mokesčių, surenkamų faktiškai. Ir tai yra pinigai, kurie turėtų būti panaudoti Jungtinės Karalystės viešosioms paslaugoms apmokėti.

Toliau suskaitmenindami mokesčių sistemą, norime padėti įmonėms gerokai sumažinti šių klaidų skaičių.

Perėjus prie skaitmeninės integracijos, mokesčių mokėjimas taps šalutiniu verslo finansų tvarkymo procesu, leisiančiu įmonėms tvarkytis veiksmingiau ir efektyviau ir suteiksiančiu joms ir jų atstovams leisti sau daugiau laiko ir dėmesio skirti svarbesniems verslo reikalams.

Verslo konsultacijos UK

Sužinokite, kaip mes galime Jums padėti.

Sužinoti daugiau

Nesikeis, kokia informacija yra pateikiama, keisis tik, kaip ji pateikiama

Pirmasis žingsnis įgyvendinant šį tikslą bus PVM deklaracijų pateikimas naudojant programinę įrangą. Nuo 2019 m. balandžio 1 d. visos PVM mokančios įmonės, kurių apmokestinamoji apyvarta viršija nustatytą PVM ribą (85 000 svarų sterlingų), privalės savo įrašus saugoti skaitmeniniu būdu ir pateikti mums savo PVM grąžinimo deklaracijas, naudodamos šią programinę įrangą.

Tos įmonės, kurios yra PVM mokėtojos, tačiau jų apyvarta neviršija nustatytos PVM ribos, neprivalės naudoti MTD paslaugos, bet galės tai daryti savo nuožiūra.

Tai yra pokytis daugeliui įmonių, ateityje privalėsiančių saugoti savo įrašus skaitmeniniu būdu (naudojantis programine įranga ar programėle) ir turėsiančių naudoti tą programinę įrangą savo PVM deklaracijoms mums pateikti. Tačiau jos neprivalės nei pateikti daugiau informacijos, nei pateikti ją reguliariau, nei tai daro dabar.

Šiuo metu vyksta mūsų PVM paslaugos išbandymas su savanoriškomis įmonėmis ir atstovais, o pradėti naudoti bandomąją programą plačiau planuojame artimiausiais mėnesiais.

Pradėsime taikyti pajamų mokesčio suvestinių kas ketvirtį praktiką

Prie mūsų bandomosios pajamų mokesčio programos šiuo metu gali prisijungti laisvai samdomos įmonės, o artimiausiais mėnesiais ši programa taps prieinama ir savininkams. Naudodamosi programine įranga, kurioje įrašai laikomi skaitmenine forma, ir pateikdamos ketvirtinę pajamų ir išlaidų suvestinę bei metų pabaigos ataskaitą, įmonės žinos, ar teisingai apskaičiavo savo mokesčius. Joms taip pat bus pateikiamas ir mokesčių skaičiavimas per metus, taip padedant įmonėms veiksmingiau planuoti ir valdyti savo pinigų srautus.

Verslo konsultacijos UK

Sužinokite, kaip mes galime Jums padėti.

Sužinoti daugiau

Ką turėtų daryti įmonės ir jų atstovai?

Norime padėti įmonėms ir jų atstovams pasiruošti šiems pokyčiams. Jos jau dabar gali pradėti rengtis PVM deklaracijų perkėlimui į skaitmeninę formą:

  • Išsiaiškinti, kaip pradėti saugoti savo įrašus skaitmeniniu būdu, jei dar taip nedaro.
  • Jei šiuo metu jau naudoja komercinę apskaitos programinę įrangą, užklausti savo programinės įrangos teikėjo, kada jų programinė įranga taps suderinama su MTD.
  • Atstovams – susikurti atstovų paslaugų paskyrą, leidžiančią jiems priskirti klientus MTD ir gauti prieigą prie MTD kliento vardu. Informacija apie atstovo paslaugų paskyros sukūrimą pateikiama GOV.UK.
  • Sudėtingesnės struktūros įmonėms – patyrinėti savo vidinius verslo veiklos procesus užtikrinant, kad jie visi nuo pradžios iki pabaigos būtų suskaitmeninti.
  • Šiuo metu sudarome su MTD suderinamos PVM programinės įrangos sąrašą, kuris bus paskelbtas GOV.UK, kai tik bus baigtas dabartinis asmeninis bandomosios programos bandymo etapas.

Tiems, kurie privalo naudoti MTD PVM deklaracijoms teikti, taip pat gali būti naudinga savanoriškai prisijungti ir prie pajamų mokesčio. Atsižvelgiant į įmonės pasirinktą programinę įrangą, MTD leis lengvai sugeneruoti šią informaciją tuo pačiu metu, kai bus rengiama PVM deklaracija, suderindama ir sustiprindama įmonės ryšį su HMRC (Jos Didenybės pajamos ir muitinės).

Atstovų klientai nebūtinai privalės naudoti tą pačią programinę įrangą – daugybė programinės įrangos buvo suprojektuota taip, kad galėtų dirbti kartu, tačiau įmonės su PVM susijusios mokesčių informacijos perdavimas tarp kliento, atstovo ir HMRC turės vykti skaitmeniniu būdu.

Prisijungimas prie PVM bandomosios programos, kai tik ji taps prieinama vėliau šiais metais, padės įmonėms pasirengti pokyčiams anksčiau, o tai, savo ruožtu, tiek PVM, tiek bandomosios pajamų mokesčio programos atvejais suteiks galimybę HMRC pakoreguoti paslaugą pagal bandomosios programos savanorių atsiliepimus. Prisijungimas prie bandomosios programos atstovams suteiks daugiau laiko savo klientams užregistruoti, nebereikės skubėti paskui, registruojant juos visus iš karto.

Daugeliui įmonių pristatome MTD savanoriškai naudotis, o nuo 2019 m. balandžio prisiregistruoti reikalaujame tik iš tų savo PVM klientų, kurių apyvarta viršija nustatytą PVM limitą ir kurie jau bendrauja su HMRC kas ketvirtį skaitmeniniu būdu. Taip ruošiamės, kad būtų galima lengviau pereiti prie modernios, skaitmeninės mokesčių sistemos.


Nemokamas WHITE ACCOUNTANCY atstovo vizitas Jūsų ofise.

WHITE ACCOUNTANCY elektrinis automobilis

Užsisakyti vizitą


Sezoninis pasiūlymas

Loading